17.12.2016. Spotkanie opłatkowe w Oddziale Wołomin

Do tegorocznego spotkania opłatkowego, Oddział Wołomin przygotowywał się od dłuższego czasu, ponieważ przedsięwzięcie było duże, gdyż zaprosiliśmy na to spotkanie wielu znakomitych gości, których dotychczas u nas nie było. Oprócz wielu parlamentarzystów, zostali zaproszeni burmistrzowie i wójtowie z ościennych powiatów jak i gmin. Poprosiliśmy Pana Roberta Gołaszewskiego Burmistrza Miasta Łochów jak i Pana Arkadiusza Śliwę - Burmistrz Miasta Sulejówek, którzy dotychczas u nas nie gościli.

Mszę Świętą w kościele M.B.K.P w Wołominie w intencji pomordowanych ofiar Stanu Wojennego odprawił ksiądz kapitan Grzegorz Idzik. W przepięknej homilii przypomniał wydarzenia sprzed 35 lat i porównał sytuację obecną do tamtych dni. Okazało się, że na Mszy Świętej zabrakło wielu Posłów na Sejm RP, pomimo, że przyjęli zaproszeni. Jak się okazało potem, powodem ich nieobecności, były pilne głosowania w Sejmie, stąd ich nieobecność. Po odprawieniu Mszy Świętej została odsłonięta tablica pamiątkowa z tej okazji oraz z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski i zakończonego Roku Miłosierdzia Bożego. Fundatorem tablicy jest nasz kolega związkowiec Kazimierz Tarapata, który również raz w miesiącu przez przez cały rok 2016 zamawiał Msze Święte za Ojczyznę.

Po uroczystościach kościelnych, zaproszeni goście udali się do lokalu w pobliskim Ossowie przy ul. Matarewicza 100 w celu uczestniczenia w uroczystościach opłatkowych połączonych z 35 Rocznicą Stanu Wojennego. Po powitaniu gości , wprowadzeniu sztandaru Oddziału Wołomin, odegraniu hymnu państwowego, nastąpił występ artystów Klubu Historycznego w Radzyminie im. "Armii Krajowej" których opiekunem jest Pan Władysław Kolatorski. Tą część uroczystości aż do jej zakończenia, poprowadziła Pani Marzena Małek - Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przepiękny występ młodzieży z Radzymińskich Gimnazjów został nagrodzony oklaskami na stojąco przez widownię. Na zakończenie uroczystości, list od Prezesa PiS skierowany do uczestników odczytała Poseł na Sejm RP Pani Anita Czerwińska, a po niej głos zabrał Poseł na Sejm RP Pan Piotr Uściński, który przywołał atmosferę z okresu Stanu Wojennego. Na zakończenie głos zabrał Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Kazimierz Rakowski, podsumowując to do czego wcześniej nawiązywali jego przedmówcy, a mianowicie, że wprowadzenie "Stanu Wojennego" w Polsce było zbrodnią przygotowaną na niewyobrażalną skalę.

Wokalista, Pan Wojciech Badowski zaśpiewał kilka kolęd podczas dzielenia się opłatkiem pobłogosławionym przez księdza kapitana Grzegorza Idzika. Ksiądz Grzegorz złożył również wszystkim obecnym najlepsze życzenia Świąteczne.

Burmistrz Miasta Kobyłka, Pan Robert Roguski objął patronat nad tegorocznymi uroczystościami opłatkowymi NSZZ "Solidarność" Oddział Wołomin w roku 2016.

Pozostali sponsorzy uroczystości:

- Pan Robert Perkowski - Burmistrz Miasta Ząbki,

- Pan Krzysztof Chaciński - Burmistrz Miasta Radzymin,

- Pan Radosław Korzeniewski - Wójt Gminy Dąbrówka,

- Pan Paweł Solis - Prezes P.W.i.K. Wołomin,

- Pan Stefan Świerżewski - właściciel firmy - "AR - STOL",

- Pan Stanisław Gniadowicz - właściciel firmy "Dekarstwo - Blacharstwo".

- Pan Bogdan Czerwiński - właściciel firmy ' STOL - DOM",

- Pan Józef Olechoweski - właściciel firmy "OLECH",

- Pani Jadwiga Rguska - właścicielka cukierni "MAŁGOSIA"

- Pan Ryszard Madziar - były Burmistrz Miasta Wołomin,

- Pan Dariusz Kała - właściciel firmy "LEX - KALA"

- Pani Maria Dybiec osoba prywatna,

- Pan Marian Kula, Tadeusz Biernacki, Andrzej Jusiński, Kazimierz Manowski, Rafał Pszczółkowski, - związkowcy,

Komisje Zakładowe NSZZ "Solidarność":

- KZ. "S" P.W.i.K. Wołomin,

- KZ "S" P.W.i.K. Radzymin,

- KZ "S" Urząd Miasta Wołomin,

- KZ "S" Pracowników Oświaty i Wychowania - Wołomin,

- KZ "S" Coca Cola Radzymin,

- KZ "S" MZO Wołomin

Całość tekstu oraz zdjęcia wykonał.

Józef Radzio

Piękny materiał z uroczystości można również obejrzeć na stroniehttp://klubakradzymin.pl


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square