top of page

Gala tygodnika Solidarność

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Teatrze Polskim w Warszawie dnia 03.10.2016, ponieważ w dniu tym tygodnik Solidarność obchodził 35 rocznicę swojego powstania.

Jeszcze przed rozpoczęciem Gali, na sali widowiskowej teatru zaczęli pojawiać się znakomici goście, którzy swoją obecnością zechcieli zaszczycić uroczystość.

Prawie punktualnie o godz. 18.30 o której miał rozpocząć się spektakl, pojawiła się Pani Premier Beata Szydło, którą publiczność powitała owacją na stojąco. Za chwilę pojawił się Pan Prezydent RP Andrzej Duda, którego również powitano owacją na stojąco i skandowaniem - Solidarność, Solidarność.

W rolę prezenterów wcieliła się Anna Popek i prezes tygodnika Solidarność Michał Ossowski. Powitali przybyłych gości w osobach Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Prezydenta Andrzeja Dudę, Premier Beatę Szydło, Przewodniczącego KK. NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę, Senatorów RP, Posłów na Sejm RP, przedstawicieli Komisji Krajowej oraz zebranych gości.

Galę zainicjował występ zespołu Zakopałer, nagrodzony gromkimi oklaskami, a po występie artystów o zabranie głosu poproszony został Pan Prezydent Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu nawiązał do ogromnego znaczenia jakie odegrał w przemianach w Polsce tygodnik Solidarność. Nie zważając na konsekwencje, redaktorzy wydawnictwa przyjęli zasadę pisania zawsze prawdy, choćby była nawet niewygodna dla piszących. Podkreślił też rolę jaką tygodnik odegrał w tym, że władza obecnie jest taka o jakiej marzyła większość Polaków przez dziesięciolecia. Po wystąpieniu Pana Prezydenta o głos poproszony został Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Przewodniczący KK. "Solidarność" podziękował znakomitym gościom za obecność tego wieczora, życzył dalszych sukcesów redakcji tygodnika "Solidarność" i zapewnił o dalszej woli współdziałania.

Gwoździem programu był występ artystów jednego z Liceów Ogólnokształcących we Wrocławiu zapowiedzianego przez wiceministra Oświaty i Wychowania Pana Kowalczyka. Podkreślił on, że Liceum do którego uczęszczają uczniowie jest w swej istocie patriotyczne, ponieważ kultywuje bohaterów Żołnierzy Wyklętych.

Występ artystów został bardzo gorąco odebrany przez publiczność. Wykonali oni kilka utworów Jana Pietrzaka we własnej aranżacji i w przy akompaniamencie wspaniałego zespołu muzycznego. Kilkudziesięciu młodych wykonawców zachwyciło publiczność. Na sam koniec Gali, zaśpiewali znaną piosenkę Jana Pietrzak "Żeby Polska była Polską". Należy przy tym dodać, że na scenę został poproszony autor i wykonawca tego utworu i wraz z zespołem i publicznością, jeszcze raz odśpiewano ten nieoficjalny Hymn Polski.

Zdjęcia, całość materiału opracował Józef Radzio


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page